O nas

W 2001 roku powstało ugrupowanie „Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju”, które w roku 2014 roku   startowało wyborach pod szyldem KWW JASTRZĘBSKA WSPÓLNOTA.Opieramy się na przekonaniu, że budowanie wolności jest możliwe tylko w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Oznacza to jasne określenie zasad, na których pragniemy je budować.
Oto najważniejsze z nich:

  • Uznanie rozwoju każdego człowieka i tworzonych przez niego instytucji i struktur jako głównego celu działalności publicznej.
  • Uznanie w działalności publicznej zasady prymatu struktur „niższych” nad „wyższymi”, czyli rodziny nad gminą, społeczności lokalnej nad regionalną.
  • Uznanie rodziny jako podstawowej i najważniejszej komórki społecznej.

Chrześcijański system wartości

Fundament funkcjonowania

Zasady te wywodzą się z chrześcijańskiego systemu wartości, który, naszym zdaniem, powinien stanowić podstawowy fundament funkcjonowania państwa i jego struktur lokalnych. W poprzednich wyborach samorządowych w roku 2010, dzięki poparciu mieszkańców, nasze ugrupowanie wprowadziło do 23-osobowej Rady Miasta 6-u radnych, a obecnie były prezydent Marian Janecki był wybrany na trzy kadencję

.Dotrzymujemy obietnicy

Pozytywne zmiany w życiu miasta

Dotrzymaliśmy obietnicy i w ciągu ostatnich czterech lat zrealizowaliśmy program wyborczy na lata 2006-2010. Dzięki naszemu ugrupowaniu i pełnemu otwarciu na oczekiwania mieszkańców możliwe było wprowadzenie wielu pozytywnych zmian w życiu miasta. Przygotowano i wdrożono szereg ważnych projektów, udostępniono tereny inwestycyjne dla prywatnych przedsiębiorców, pozyskano potężne środki z Unii Europejskiej, a Jastrzębie-Zdrój z każdym dniem staje się jednym z najatrakcyjniejszych śląskich miast. 

Zarząd Wspólnoty 

Marian  JANECKI     –  Prezes  Zarządu

Iwona    ROSIŃSKA  –  Zastępca Prezesa

Krzysztof JANICKI- Członek

Romana PIĄTKOWSKA – Skarbnik

Robert  CICHOWICZ   –  Zastępca Prezesa

Zbigniew SUPERNAK- Sekretarz

Damian Gałuszka-Członek

Komisja Rewizyjna

Janusz KUŚMIERSKI  – Przewodniczący

Dariusz Minakowski    -członek

Janusz RUDZKI           – członek

Numer konta Stowarzyszenia

Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju

ul. 1 Maja 15

44-335 Jastrzębie-Zdrój

75 8470 0001 2001 0029 6113 0001