Stanisław Haśkiewicz

Urodzony 15 września 1955 r. w Oleśnicy, od 1980 roku mieszkaniec osiedla Pionierów w Jastrzębiu-Zdroju.

Żona Mirosława, dorośli synowie, w tym jeden studiujący na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Mechanik, spawacz, sportowiec, obecnie pracujący w Jastrzębskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Wcześniej zatrudniany w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Oleśnicy, KWK „Manifest Lipcowy”, Koncernie Budowlano-Ogrodniczym „Gartenbau Glos” w Niemczech, Miejskim Zarządzie Nieruchomości w Jastrzębiu-Zdroju oraz w charakterze kierowcy taksówki osobowej.

Ponadto został wybrany na Prezesa Zrzeszenia Transportu Prywatnego w Katowicach, piastując to stanowisko przez okres 4 lat, brał udział w sesjach Rady Miasta jako członek spoza Rady, wieloletni Członek Rady Osiedlowej oraz reprezentant i członek kadry narodowej w kolarstwie, asygnowany przez Klub Sportowy „Dolmel Wrocław”, organizator wielu imprez sportowych w naszym Regionie, uhonorowany przez Ministra Sportu odznaczeniem za zasługi dla sportu. Założyciel i Prezes aktywnie działającego Klubu Rekreacyjno-Sportowego „Morsy.pl” TKKF. W Jastrzębiu-Zdroju.

 

Kim jestem….

Moją życiową pasją jest sport. Od najmłodszych lat uprawiałem pływanie, kolarstwo, biegi, co nadal kontynuuję. Zgłębiałem tajniki wschodnich sztuk walki, a od kwietnia 2004 roku jestem aktualnym Rekordzistą Świata w nietypowej i ekstremalnej dyscyplinie sportu, jaką jest pływanie zimnowodne. Każdą wolną chwilę spędzam w sposób aktywny.

Kibicuję drużynie Jastrzębskiego Węgla.

Najważniejszym celem jaki przed sobą stawiam jest sprawianie, żeby ludziom żyło się lepiej
i przyjemniej. Jako praktykujący katolik wyznaję zasady głoszone przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Uwielbiam filmy i powieści historyczne oraz muzykę Szymona Wydry.

Jastrzębie-Zdrój to piękne i prężnie rozwijające się miasto, moje miasto. Jestem dumny, że jako Polak i sportowiec mogę je reprezentować podczas zawodów na krajowych i zagranicznych arenach sportowych.